Choroby wywoływane przez pasożyty

Choroba zależy od lokalizacji danego pasożyta w organizmie i może być powodowana przez jednego pasożyta lub najczęściej grupę pasożytów (zasiedlenia konkretnego organu, układów). Sytuacja wtedy się komplikuje, a objawy mogą być bardzo zróżnicowane. Często obecność pasożytów jest niezauważalna, dopóki ich zasiedlenie nie przekroczy granic normy, z jaką nasz organizm czy konkretny narząd nie jest w stanie sobie poradzić i zaczyna źle funkcjonować.  Szczególnie obecnie – gdy jemy zanieczyszczone pożywienie i żyjemy w zatrutym środowisku – ważne jest regularne przeprowadzanie procesu oczyszczania organizmu, jeśli chcemy uniknąć poważnych chorób oraz zachować pełnię sił i zdrowie do późnej starości.

Poniżej znajduje się częściowa lista chorób i dolegliwości powodowanych przez pasożyty:

ALERGIA – może być powodowana robakami owczej motylicy wątrobowej żyjącej w drogach żółciowych. By skutecznie i na trwałe pozbyć się alergii, konieczne jest oczyszczenie wątroby i nerek z kamieni, unikanie pleśni oraz salmonelli. Łagodniejsze odmiany alergii zwykle powodowane są przez ludzką motylicę wątrobową (clonorchis).

ALZHEIMER – chorobę Alzheimera wywołują pospolite przywry pochodzące z niedogotowanego mięsa ryb lub zwierząt. Rozwijają się one w mózgu. Zagnieżdżają się tam również takie bakterie jak shigella. Odnajdywany jest również sporysz, który ma silne działanie psychogenne.

AMEBA – jest wiele gatunków ameb mogących egzystować w ludzkim organizmie, endoamoeba gingivalis, endolimax nana, entamoeba i wiele innych.

ANEMIA – głównym powodem anemii jest robaczyca.

ASTMA – w przypadku astmy obserwowana jest infekcja larwami glisty ludzkiej usytuowanej w płucach, towarzyszy im bacteroides fragilis oraz wirus coxackie. Innymi pasożytami, które występują w płucach jest Neagleria, endolimax, występują w płucach oraz przywra jelitowa, chilomastix, capitularia i wiele innych.

BEZSENNOŚĆ – zawsze łączy się z poważną inwazją pasożytów, bakterii. Jest spowodowana przez produkty ich metabolizmu – głównie amoniak (skumulowany w mózgu). Aby wrócił zdrowy sen, należy usunąć robaczycę.

BIEGUNKA – jest sygnałem poważnej inwazji robaków w jelitach, mogą je powodować pałeczki okrężnicy, salmonella, shigella, motylica wątrobowa, przywra trzustkowa, ameby, grzyby, glisty, owsiki, przywry jelitowe, chilomastix, capilaria i wiele innych.

BRODAWKI – powodują je bakterie, które rozwijają się w towarzystwie pasożytów takich jak owsiki, tasiemce, glisty lub przywry.

CHOROBY KOBIECE – dolegliwości narządów płciowych są powodowane przez bakterie, wirusy i pasożyty układu moczowo płciowego takie jak: dwoinka rzeżączki(neisseria gonovrhea) wirus opryszczki (herpes simplex), gardenella vaginalis, candida albicans, proteus vulgaris, trichomonas vaginalis(rzęsistek pochwowy), chlamydia i inne.

CHOROBY SERCA, WIEŃCÓWKA – najbardziej popularnym sprawcą dolegliwości serca jest pasożyt żyjący w psim sercu dirofilaria i loa loa oraz wirus cytomegalii.

CHOROBY WENERYCZNE – jest wielu sprawców tych schorzeń, miedzy innymi rzęsistek, campylobacter, chlemydia, gardenella, campylobacter, candida albiacans, herpes simplex 2, neisseria gonovrhea, tremponema palilidum i wiele innych.

CHRONICZNE ZMĘCZENIE – wywołuje je wirus Epsteina-Barra, jednakże zawsze idzie on w parze z dużymi pasożytami takimi jak przywry. Chroniczne zmęczenie może również wywoływać drożdżak candida.

CUKRZYCA – w trzustce wszystkich osób cierpiących na cukrzycę znaleźć można przywry z rodzaju eurytrema pancrealicum.

CYSTA – mogą ja wywoływać duże pasożyty np. przywry, bakterie z rodzaju gadnerella, rzeżączka, syfilis. Cystę jajnika może wywoływać wiele rodzajów zanieczyszczeń. Jeśli usuniemy pasożyty i przestaniemydostarczać organizmowi zanieczyszczeń, cysta się wchłonie.

DEPRESJA, DEPRESJA MANIAKALNA – przyczya depresji tkwi w infekcji mózgu małymi robakami obłymi(obleńcami). Nie może on wówczas wytwarzać wystarczającej ilości neurotransmiterów, bądź zachować między nimi równowagi. Glista kocia i psia (Ascaris), włosień kręty (Trichinella) i węgorki (Strongyloides). Przypadkom depresji zawsze towarzyszą bakterie z rodziny Schigella.

ENDOMETRIOZA GRUCZOLISTOŚĆ – powodem są przywry jelitowe lub owcza motylica wątrobowa gnieżdżące się w macicy. Gdy te przetrą szlak do macicy za nimi podąża wiele innych pasożytów: glista ludzka, motylica wątrobowa, Eurytrema. Tam, gdzie są duże pasożyty, wkrótce pojawiają się mniejsze. Wszystkie wprowadzają bakterie i wirusy. Gruczolistości zawsze towarzyszy Gardenella.

GRONKOWIEC – Staphylococcus, paciorkowiec Streptococcus. Powodują wiele dolegliwości: infekcje w jamie ustnej, bóle mięśni, stawów, infekcje gardła, uszu, płuc, wrzody, choroby serca, sztywność kolan i choroby skóry i wiele innych dolegliwości.

GRUŹLICA – powoduje ją prątek gruźlicy mycobacterium tuberculosis.

GRYPA – wirusem wywołującym grypę jest infuenza. Wiele przypadków tzw „grypy” powodują bakterie z rodziny salmonella i shigella.

GRZYBICA, CANDIDA, DROŻDŻYCA, KANDYDOZA – najczęściej spotykany u człowieka jest bielnik biały (Candida albicans). Każdy z nas ma ich trochę w układzie pokarmowym, ale kiedy ich rozwój wymyka się spod kontroli, mamy do czynienia z zakażeniem drożdżakowym. Powoduje ono wiele różnych dolegliwości. Innym grzybem rozwijającym się na skórze jest Tinea, wywołuje grzybicę, np. świąd krocza.

HIV, AIDS – bez infekcji przywrami jelitowymi nie możesz zarazić się wirusem HIV, zawsze występują razem. Pomocna w rozwoju infekcji jest pleśń oraz mykotoksyna zearalenon i/lub przywra jelitowa.  Po zlikwidowaniu wszystkich stadiów rozwoju pasożytów wirus HIV znika. Wyleczenie AIDS zależy od usunięcia benzenu z ustroju i powstrzymania jego dalszego wchłaniania.

ŁUSZCZYCA EGZEMA – przyczyną tej dolegliwości są nicienie z rodziny Ascaridadae. Wytwarzane przez nie substancje chemiczne są wysoce uczulające i mogą wpływać na stan skóry. Ponieważ zwierzęta zakażają się nimi, to w rodzinach, gdzie zwierzęta trzymane są w domu, choroba ta przybiera postać chroniczną.

MIĘŚNIAKI – powodują je przywry, które zakładają swoje kolonie w macicy oraz motylica wątrobowa i gardenella.

MIGRENA, BÓLE GŁOWY – najczęstszymi przyczynami są nicienie z rodziny strongylidae, salmonella, shigella, E. Coli, gronkowce i paciorkowce.

MOCZENIE NOCNE, NIETRZYMANIE MOCZU – problem szybko rozwiązuje likwidacja bakterii osłabiających więzadła oraz likwidacja schistomy, glisty i innych pasożytów przenoszących bakterie.

NADCIŚNIENIE – jeśli przyczyną jest schorzenie serca, to powodują je te same pasożyty, które wywołują schorzenia serca.

NADŻERKA – szyjki macicy najczęściej powodowana jest urazem mechanicznym, kontaktem ze środkami chemicznymi lub procesem chorobotwórczym np.Drożdżycą. Często jest też zejściem innego wykwitu: pęcherzyka, pęcherza lub krosty, którymi może być spowodowany bakteriami lub wirusami przenoszonymi drogą płciową.

OPRYSZCZKA – do rodziny wirusów wywołujących opryszczkę należą wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex, HSV) 1 i 2, Epsteina-Barra EBV, półpaśca i ospy wietrznej (Varicella zoster), (Cytomegalovirus CMV).

Więcej informacji można uzyskać w bezpłatnym poradniku po zapisaniu się na listę mailową

Jak sprawdzić swój organizm na obecność pasożytów, grzybów i bakterii?

Poznaj wyjątkowe przepisy, porady oraz odbierz zestawienie chorób wywoływanych przez pasożyty!

Najważniejsze czynniki, które uznaje się za prawdziwą przyczynę chorób chronicznych:

 • stres
 • nieprawidłowe funkcjonowanie systemu odpornościowego
 • złe nawyki żywieniowe
 • mała ilość ruchu
 • psychika i charakter człowieka
 • psychika matki w czasie ciąży
 • przyjmowane w nadmiarze lekarstwa i używki
 • genotyp rodziców
 • szkodliwy wpływ środowiska
 • toksyny zawarte w żywności
 • toksyczne obciążenie z powietrza i środowiska
 • przeżyte negatywne emocje
 • infekcje
 • obciążenia toksyczne przekazane przez matkę

Toksyny i Infekcje – jak dostają się do organizmu człowieka?

 • żywność i napoje
 • używki – alkohol, papierosy i narkotyki
 • zanieczyszczone powietrze i środowisko
 • organizm matki w czasie ciąży
 • kontakty seksualne, a nawet pocałunki
 • ukąszenia owadów oraz infekcje pasożytnicze
 • zranienia i uszkodzenia skóry
 • materiały stomatologiczne w jamie ustnej

Toksyny w żywności i w napojach

Jesteś tym, co jesz! Nierozsądnie byłoby uważać, że organizm wydali wszystko to, czego nie potrzebuje. Część niewydalonych resztek stopniowo osadza się w naszym organizmie. Jeżeli spożywamy nadmierne ilości pożywienia, zwłaszcza takiego, które jest trudno metabolizowane (np. produkty mleczne, biała mąka, mięso), stwarzamy idealne warunki dla rozwoju różnego rodzaju infekcji.

Należy pamiętać, że w pożywieniu mogą znajdować się metale ciężkie, pierwiastki radioaktywne, produkty chemiczne stosowane przy produkcji żywności, środki ochrony roślin, antybiotyki stosowane w hodowli zwierząt, bakterie, wirusy, pasożyty, pleśnie i ich toksyny, unoszący się w powietrzu kurz, itd.

Alkohol, papierosy, narkotyki

Tego problemu nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Nawet okazjonalne korzystanie z tych używek może powodować poważne zaburzenie stanu zdrowia. Praktyka detoksykacyjna pokazuje, że toksyny pochodzące z narkotyków i papierosów bardzo długo pozostają w organizmie, nawet po kilkuletniej abstynencji.

 

Powietrze i zanieczyszczone środowisko pracy

Powietrze, którym oddychamy, zawiera szereg substancji toksycznych. Szczególnie dla osób mieszkających w dużych miastach problem smogu i spalin ma bardzo duży wpływ na zdrowie i rozwój szczególnie dzieci. Toksyny te odkładają się one na śluzówkach dróg oddechowych, a następnie są rozprowadzane po całym organizmie. Wraz z wdychanym powietrzem przedostaje się do organizmu także duża ilość drobnoustrojów chorobotwórczych. Zanieczyszczone powietrze w miejscu pracy jest szczególnie niebezpieczne. Np. górnik, który przez lata wdychał kopalniany pył, ma mocno zanieczyszczone drogi oddechowe i dlatego będą go nękały przewlekłe stany zapalne.

Wpływ matki na dziecko w czasie ciąży

Stan organizmu matki odgrywa kluczową rolę we właściwym rozwoju płodu. Przyjmuje się, że wszystkie toksyczne obciążenia matki mogą być przeniesione na dziecko. Przyszłe matki często zadają pytanie: jak długo powinna trwać detoksykacja przed zajściem w ciążę?

Czas trwania detoksykacji przyszłej mamy uzależniony jest od stopnia toksycznego obciążenia danego organizmu. Na ogół przyjmuje się, że detoksykacji przy pomocy preparatów należy poddawać się przez okres od 6 miesięcy do roku.

Rola mężczyzny, zdaniem ekspertów medycyny detoksykacyjnej, polega zasadniczo na przekazaniu dobrej jakościowo informacji genetycznej. Dlatego też plemniki powinny powstawać i dojrzewać w czystym, nietoksycznym środowisku, po to, by nie doszło do uszkodzenia kodu genetycznego. Dlatego bardzo wskazane jest, żeby detoksykację przeprowadzić również u przyszłego ojca.

 

Kontakty seksualne i pocałunki

Przez błony śluzowe narządów płciowych zarówno kobiety, jak i mężczyzny przenoszone jest całe spektrum typowych zakażeń. Najlepszą prewencją jest wzajemna wierność partnerów, ale także w tej sytuacji bardzo ważna jest detoksykacja nerek u obojga partnerów. Zakażenia są przenoszone nie tylko poprzez kontakt śluzówek genitalnych, ale również przez kontakt śluzówek narządów płciowych ze śluzówkami innych narządów podczas rozmaitych praktyk seksualnych (śluzówka jamy ustnej, odbytu). Nawet, wydawałoby się – całkiem niegroźny, namiętny pocałunek niesie ze sobą ryzyko zarażenia się np. wirusem opryszczki lub brodawczaka (HPV).

Ukąszenia owadów, pasożyty

Jest to zwykle niedoceniane źródło infekcji. Wśród owadów występujących w naszym kraju najbardziej niebezpieczne są kleszcze. Przenoszą one bakterię borrelia, która wywołuje boreliozę, oraz wirusa kleszczowego zapalenia mózgu. Szacuje się, że w niektórych rejonach Polski nosicielami borrelii jest aż 60% kleszczy. Inne owady kłujące, muchy, komary, bąki itp., także mogą być źródłem groźnych zakażeń.

Zranienia skóry i przenikanie toksyn do organizmu

Zranienie skóry ułatwia toksynom i drobnoustrojom przeniknięcie do organizmu. Choroby skórne takie, jak: alergie, egzemy, infekcje grzybicze, mogą osłabić naturalną barierę, którą stanowi skóra i w ten sposób ułatwić inwazję toksynom oraz mikrobom.

Materiały stomatologiczne w jamie ustnej

Wypełnienia zębów, przede wszystkim amalgamatowe (produkowane z m.in. z rtęci), mogą powodować bóle głowy, stany zapalne dziąseł, uczulenia, a nawet uszkodzenia mózgu. Wypełnienia amalgamatowe były kiedyś stosowane powszechnie, a do tej pory są stosowane w niektórych przychodniach publicznej opieki zdrowotnej. Na skutek ścierania się tych wypełnień dochodzi do uwalniania się bardzo małych cząsteczek materiałów dentystycznych i ich tlenków. Wraz ze śliną są one połykane do żołądka, skąd wędrują po całym organizmie. Na koniec osadzają się w różnych narządach wewnętrznych.

Call Now ButtonZadzwoń